Turisto rinkliava

Turisto rinkliava

   2021 m. kovo 25 d. Anykščių rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Anykščių rajono savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra nustatymo“. Sprendimas įsigalios nuo 2021 m. liepos 1 d.

   Rinkliava taikoma asmenims, pasinaudojusiems apgyvendinimo paslaugomis Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje. Rinkliavos dydis – 1 Eur už naktį vienam asmeniui, mokestis yra renkamas visus metus.

   Vietinė rinkliava bus skirta Anykščių rajono savivaldybės infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai; aplinkos ir viešųjų erdvių tvarkymui.

                 Turisto rinkliava netaikoma:

  • asmenims iki 18 metų;
  • ligoniams, kuriems medicininės reabilitacijos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, ir ligoniams, besigydantiems privačiose įstaigose, turinčiose licenciją reabilitacinių paslaugų teikimui;
  • neįgaliesiems, kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis;
  • ilgalaikei nuomai (30 dienų ir daugiau) rinkliava neskaičiuojama nuo antros nakvynės dienos;
  • grupėms (20 asmenų ir daugiau) rinkliava neskaičiuojama nuo antros nakvynės dienos;
  • visiems apgyvendinimo paslaugų gavėjams teisės aktų nustatyta tvarka Lietuvoje paskelbto karantino laikotarpiu.

   Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Anykščių rajono savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra deklaracijos forma bei jos pildymo ir pateikimo tvarka, patvirtinta Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. balandžio 15 d. įsakymu  Nr. 1-AĮ-303. „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Anykščių rajono savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra deklaracijos formos ir jos pildymo ir pateikimo tvarkos tvirtinimo“.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Ar mokestį turi mokėti ir Lietuvos piliečiai?
Taip, mokestį moka visi fiziniai asmenys, apsistojantys Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje esančiose apgyvendinimo vietose.

Ar mokestis galioja visus metus?
Taip, mokestis renkamas visus metus, išskyrus laikotarpius, kai Anykščių rajone yra paskelbtas karantinas.

Ar mokestis apmokestintas PVM?
Šis mokestis nėra apmokestintas PVM, o apgyvendinimo paslaugos teikėjas neturi mokėti Pelno mokesčio nuo surinktos rinkliavos sumos. Rekomenduojame vietinės rinkliavos mokėtojui teikiant informaciją apie nakvynių kainas informuoti apgyvendinimo paslaugos gavėją apie teritorijoje nustatytą vietinę rinkliavą.

Ar taikomos nuobaudos už vietinės rinkliavos nemokėjimą?
Nesumokėta vietinė rinkliava iš vietinės rinkliavos mokėtojo išieškoma Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Kas atsakingas už vietinės rinkliavos mokėjimą?
Už vietinės rinkliavos teisingą ir sąžiningą sumokėjimą atsako vietinės rinkliavos mokėtojas įstatymų nustatyta tvarka. Vietinių rinkliavų rinkimą kontroliuoja savivaldybės, nustačiusios vietinę rinkliavą, kontrolės ir audito tarnyba.

Ar reikia deklaruoti duomenis, jei niekas nebuvo apsistojęs?
Taip, deklaraciją pildyti ir pateikti privaloma, nurodant faktinį nakvynių skaičių, t. y. „0“.

Kas tvarko vietinės rinkliavos apskaitą?
Vietinės rinkliavos administravimą ir apskaitą tvarko Anykščių rajono savivaldybės administracijos Finansų ir apskaitos skyrius Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Kam bus skirta vietinė rinkliava?
Vietinė rinkliava bus skirta Anykščių rajono savivaldybės infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai, aplinkos ir viešųjų erdvių tvarkymui.

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •