Renginiai

XIII dokumentinio kino festivalio-forumo ADOX atidarymo renginys ir pirmojo filmo peržiūra

Koplyčioje–Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36)

Lapkričio 3 d. Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36) vyks XIII dokumentinio kino festivalio-forumo ADOX atidarymo renginys ir pirmojo filmo peržiūra.

17.30 val. Festivalio atidarymas
Svečiuose – pianistas Darius Mažintas, festivalio sumanytojas Arūnas Matelis

18.00 val. Filmas „ŠUOLIS“
Režisierė, scenarijaus autorė: Giedrė Žickytė
2020 / 1.24 min. / Lietuva

Po filmo peržiūros vyks diskusija
DALYVAUJA: režisierė Giedrė Žickytė, festivalio sumanytojas Arūnas Matelis
Renginys NEMOKAMAS

„Šuolis“ – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje.
Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas žinomos režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs, lietuvių režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.

Festivalio organizatorius: Anykščių menų centras.

Festivalio pertneriai: Studio Nominum ir Kino Kontora.

Festivalį remia: Lietuvos kino centras, Anykščių rajono savivaldybė, AVAKA, EPSON, „Nykščio Namai“.

Informaciniai festivalio rėmėjai: Regioninis naujienų portalas ir laikraštis „Anykšta“, Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra ,,AINA“, Panevėžio dienraštis „Sekundė“, Ukmergės naujienų portalas „Vilkmerge.lt“, naujienų portalas „Anyksciu.info“.

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •