Renginiai

UTENOS APSKRITIES DAILININKŲ PARODA

Anykščiai

Utenos apskrities profesionalių dailininkų tapybos paroda į Anykščių menų centrą atkeliavo iš Utenos kraštotyros muziejaus fondų. Šiai ekspozicijai buvo atrinktas 21 paveikslas. Eksponuojami 20 dailininkų tapybos darbai, kurie buvo sukurti 2021 m. – Utenos mieste surengiant dailininkų plenerą. Jis buvo organizuotas kaip meninis projektas ,,ART'U (Menas mieste – miestas mene)" – skirtas skatinti kūrybinių raiškų įvairovę, plėtoti kultūrinius ryšius tarp Utenos apskrities regiono menininkų, kultūros įstaigų ir organizacijų, atskleisti Utenos istorinį paveldą, miesto kultūrinį identitetą. Projektą vykdė VšĮ „Sankt Peterburgo Varšuvos senasis traktas", finansavo – Lietuvos kultūros taryba ir Utenos rajono  savivaldybė.

Projekte dalyvavo 20 dailininkų, įamžinusių Utenos miesto kraštovaizdį, architektūros, kultūros paveldo objektus, iki šiol išlikusius senojo miesto fragmentus, naujai sukurtas erdves, atskleidė savo įspūdžius ir miesto nuotaikas. Parodoje pristatomi plenere dalyvavę šie dailininkai: Romualdas Pučekas, Algirdas Gaižauskas (Dusetos, Zarasų r.), Jolanta Žalalienė (Molėtai), Živilė Kairytė, Giedrė Leitonė (Anykščiai), Nijolė Trinkūnienė, Audronė Krikščionaitienė (Ignalina), Gintaras Gesevičius (Kirdeikiai), uteniškiai Danius Galiauskas, Justinas Krasuckas, Laima Kriukelienė, Rimvydas Kviklys, Audrius Markūnas, Olga Meškuotienė, Daiva Miškinienė, Eugenijus Nalevaika, Aurina Paškevičienė, Lina Praudzinskaitė, Dalia Puodžiukienė, Aurelija Kairytė-Smolianskienė. Eksponuojamas ir plenerui nepriklausantis vilnietės dailininkės Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės paveikslas „Žuvies šėrimas“, sukurtas 2007 metais, į parodą atrinktas iš Utenos kraštotyros muziejaus fondų.

Parodoje dailininkai prezentuoja labai įvairias ir skirtingas stilistines pakraipas, savitus individualios raiškos būdus. Čia yra ir realistinių gamtinių bei architektūrinių miesto peizažų, ir simboliškų žmones, angelus ar šventuosius vaizduojančių figūratyvinių paveikslų, ir asociatyvių koloristinių abstrakcijų. Visi šie darbai perteikia unikalias Utenos miesto fizinės, dvasinės, istorinės būties briaunas, kurias kiekvienas menininkas atskleidžia itin savitai – per savo individualios pasaulėžiūros ir kūrybinio stiliaus prizmę.

 

Paroda veiks nuo 2023-11-03 iki 2023-12-15

 

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •