Renginiai

„Kino pavasaris“. Filmas „Lumière!“

Anykščių kultūros centro kino salėje (A. Baranausko a. 2)

Filmo pradžia – 17.30 val.

Lumière!
(Lumière!)

V

Prancūzija, 2016, 90 min.

Kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių
Režisierius: Thierry Frémaux
Scenarijaus autorius: Thierry Frémaux
Aktoriai: Thierry Frémaux, Auguste Lumière, Louis Lumière, Andrée Lumière, Loie Fuller, Martin Scorsese, Madeleine Koehler
1895 m. gruodžio 28 d. Paryžiaus „Grand Café“ įvyko pirmasis brolių Auguste’o ir Louis Lumière’ų filmų seansas. Tą vakarą susirinko per trisdešimt smalsuolių. Taip gimė „didžioji iliuzija“ – kinas, kurio magija žiūrovus vilioja ir šiandien. Kartu su komanda broliai Lumière’ai susuko per 1 400 trumpų filmų, kurių epizodai buvo užfiksuoti visame pasaulyje. Kanų kino festivalio ir Lumière’ų instituto direktorius Thierry Frémaux į juostą „Lumière!“ atrinko 114, jo manymu, geriausių brolių restauruotų filmų. Frémaux šmaikščiai komentuoja ne tik garsųjį „Traukinio atvykimą į stotį“, kai, anot legendos, pirmąkart jį pamatę žiūrovai puolė slėptis po kėdėmis ar net alpo, bet ir kitus įsimintiniausius darbus.
„Siūlau pasijausti tais pirmaisiais Lumière’ų žiūrovais ir ateiti pasižiūrėti, kaip gimė „didžioji iliuzija“.Thierry Frémaux tikrai linksmai komentuoja filmus, įžvelgdamas juose tai, ko galbūt paprasta akimi nepamatytume. Šis filmas privalomas visiems kino entuziastams!“ (S. Lingevičiūtė)
https://www.youtube.com/watch?v=BVcRXIN_woc

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •