UŽ KARANTINO REIKALAVIMŲ NESILAIKYMĄ – GRIEŽTOS BAUDOS

UŽ KARANTINO REIKALAVIMŲ NESILAIKYMĄ – GRIEŽTOS BAUDOS

  Koronavirusui vis labiau plintant, šalys imasi griežtesnių priemonių, kad žmonės, kuriems būtina laikytis karantino, liktų namuose, užuot ėję iš namų ir platinę užkratą. Tačiau ne visi paiso taisyklių ar elgiasi drausmingai. Anykščių rajono savivaldybės administracija įspėja, jog  pagal užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą numatytos atsakomybės ir tiems, kurie nepaiso karantino sąlygų:

  • Administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda asmenims nuo 60 eur iki 140 eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo 140 eur iki 600 eur, juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims – nuo 550 eur iki 1200 eur. Nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, užtraukia baudą asmenims nuo 300 eur iki 560 eur.
  • Baudžiamoji atsakomybė – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.
  • Civilinė atsakomybė – jeigu fizinis asmuo suluošintas ar kitaip sužalota jo sveikata, tai už žalą atsakingas asmuo privalo nukentėjusiam asmeniui atlyginti visus šio patirtus nuostolius ir neturtinę žalą.

   Gydytoja rezidentė Elena Landsbergytė-Bukauskienė patarė, kaip, kur ir kada saugu eiti į lauką per karantiną: „Venkite sergančių ar kosinčių žmonių, laikykitės saugaus atstumo iki kito žmogaus karantino metu – tai vaikiški 8-10 žingsnių (2 metrai). Bandykite kuo daugiau būti namuose ir eiti į lauką tose vietose, kur nėra žmonių (per tą laiką gerai vėdinkite namus).“

Prašome visų būti sąmoningais ir laikytis karantino. Saugokime vieni kitų sveikatą!

Jei turite informacijos apie nusižengimus prašome apie tai pranešti tel. 112.

 

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •