TOJI NENUSAKOMA TRAUKA - ANYKŠČIAI PRADEDA VASAROS TURIZMO SEZONĄ

TOJI NENUSAKOMA TRAUKA - ANYKŠČIAI PRADEDA VASAROS TURIZMO SEZONĄ

   Balandžio 29 d. – gegužės 1 d. Anykščiai kviečia užmegzti 2023 m. kurortinio sezono intrigą.

   Geras romanas dažniausiai prasideda nuo netikėto susitikimo. Ilgąjį savaitgalį kviečiami į pasimatymą Anykščiuose visi – seniai pamiršti mylimieji, nepažįstamieji, grįžtantys ir dar niekad nebuvę. Į pažintį su mitų apipintais pušynais, Šventąja ir visais upelyčiais, ledynų suneštais kalnais ir Puntuko šeimyna. Su literatūros klasika ir šiandiena, atrasta karališka regiono istorija, gamtos galia sveikatai, pramogomis ir spalvingu mūsų miesto jaukumu.

   Trys dienos patirčių ir veiksmo Anykščiuose laukia ir drovių poetiškų, ir dramatiškai veiklių. Bėgsime, rašysime laiškus, keisimės knygomis, daug vaikščiosime pėsčiomis (su žemėlapiais ir be jų), vertinsime naujus restoranus, gurkšnosime arbatas ir bandysime paliesti angelus.

   Šeštadienį pradėsime nerdami į romantiką ir paslaptis: orientacinis žaidimas po Anykščių miesto įdomybes, ekskursija po legendomis apaugusį Burbiškio dvarą ir pažintis su Anykščių vyno gamykla gerokai apsuks galvą. Įkvėpti čiupsime „Romantiškų pasimatymų žemėlapį“ ir stebėsime jau šokančius upės fontanus. Atvykstančius kviečiame atsivežti į Anykščius knygą dovanų – kviesime jomis dalintis mainų lentynoje, svarstysime, kodėl Anykščiuose knygas rašyti ir skaityti pavyksta visiškai kitaip.

   Pagauti įkvėpimo Anykščiams rašys meilės laiškus, pakibs svajose apie meilę su Kauno valstybinio muzikinio teatro solistais Živile ir Jonu Lamauskais. Vakarą uždarys Kauno šokio teatro „Aura“ šokio ir muzikos projektas kartu su grupe „Royce“ – taip pristatysime gegužę Anykščiuose vyksiantį tarptautinį šokio festivalį „Pėdos“.

   Sekmadienį miestą išbudins motociklų klubas, skelbsiantis paleistų plaukų ir polėkio sezono pradžią. O tada pradėsime atradimų dieną: mažų ir didelių lauks ekskursijos ir žygiai su gidais: smalsuolių – intriguojantis pasivaikščiojimas su gide Jurga Žemaitiene ir pažintis su Anykščių miestelėnų istorijomis. Gamtos pasiilgusiems – žygis su gamtininku Rolandu Lančicku pagerbiant mūsų regioninio parko gamtinio paveldo garsenybes: Karalienės liūną, Šlavės atodangą, Uoksinę pušį. Pabaigus žygį, Anykščių „Naujų vėjų“ bendruomenė vaišins koše ir dalinsis įdomiausiomis istorijomis apie miestą. Ekoturistai „Dek, ugnela“ kvies į rimčiausią 15 km žygį „Nuo kunigaikščio sapno iki indėnų tipio“, kur norinčių lauks ir bendra vakarienė, ir nakvynė tipyje.

   Nenorintys nutolti nuo Anykščių širdies ir išsiilgę ramybės ją ras su gide Mila Monk japoniškai lietuviškose miško maudynėse Anykščių šilelyje, kur, beje, ši miško terapijos praktika 2018 m. pirmą kartą ir pristatyta lietuviams „Miško festivalio“ metu. Gerai pajudėjus ir miškų deguonies prisikvėpavus tikrai norėsis išmėginti gastronominę Anykščių poeziją, kurią šiais metais papildė ir nauji posmai. Jau puikiai žinomi ir nauji restoranai pasiūlys ir „Geriausio burgerio“ įvertinimo laimėtojų, ir žarnynui palankios mitybos dėsniais paremtą meniu, ir naminių makaronų. O kur dar gurmaniškosios kavos ir sūrių degustacijos, naujai atsidarę kromeliai su ispaniškomis churromis, tradiciškiausi Skiemonių cepelinai, legendiniai Kavarsko koldūnai ir kiti gardėsiai – visus rasite mūsų restoranų sąraše.

   Pirmadienį pradėsime legendiniu, net seniausiu Lietuvoje tituluojamu Puntuko bėgimu: „Puntukėlio“ vaikams, 3 km, 6 km ir 11 km distancijose. Šiemet 60-tąjį kartą organizuojama šventė kasmet sutraukia ne tik būrius bėgimo entuziastų, bet ir stipriausius šalies atletus, olimpinius čempionus. Daugiau informacijos ir registracija www.akksc.lt. Bėgikus po maudynių Šventojoje, o visus kitus - gatvės muzikantų pasirodymo žiūrovus ar šachmatų turnyre prakaitą nubraukusius kviesime arbatos burtams – arbata vaišins ir paslapčių atskleis žolininkai, „Arbatos magija“ įkūrėjai. Atsikvėpus liks tik sužinoti, kuo kvepia prisiminimai ir laimė Anykščiuose edukaciniame aromaterapijos susitikime su Renata Špilevske.

   Pavargusiems nuo žingsniavimo ir įspūdžių po apylinkes dairytis padės trumpieji istorinio siauruko reisai – pro senovinį vagono langą atostogos Anykščiuose vilios kaip niekada anksčiau ir kvies sugrįžti. Beje, pirmadienį, gegužės 1 d., siauruko komanda kvies iš Panevėžio atvykti su savo dviračiu – pakeliui sužinosite, ką aplankyti Anykščiuose, o stotyje pasitiks gidas Raimondas Guobis, padėsiantis visur suspėti laiku.

   Visos šventės metu veiks Anykštuko erdvė vaikams su karuselėmis ir linksmybėmis, svečių lauks įspūdingasis „Safari parkas“, „Toks kitoks miestelis“, Kalitos kalno rogučių trasa, baseinas su pirtimis „Bangenis“ ir kiti. Įsimylėjėliai turės rasti progą pasibučiuoti po Julijos Janus sukurta „Amalo“ instaliacija Šventosios pakrantėje, o mėgstantiems sekti užuominomis linkėsime surasti visus skulptoriaus Romualdo Inčirausko po Anykščius išbarstytus „meninio vandalizmo“ ženklus-slapukus ir perkąsti tos žodžiais nenusakomos Anykščių traukos paslaptį.

„Važiuoju į Anykščius

Nežinau ko

Bet man labai reikia.“

Romualdas Inčirauskas

   Į vasaros planus ar kelionei aplink verta pradėti sekti išskirtinę Troškūnų kultūrinę programą, pasidomėti apie arklių pašto kelią, kurio viena iš stotelių atkurta kaip Arklių pašto stotis Staskūniškyje. Vasaros žvaigždynų stebėjimui ant vandens pasižymėkite Rubikius, o ieškantiems pirmosios lietuviškos receptų knygos – verta pasidomėti knygnešės Liudvikos Didžiulienės palikimu. Visko daug, bet mes niekur neskubam – Anykščius pamilę dabar, būsite čia laukiami visus metus.

   Intriguojantys romantiškieji Anykščiai kviečia atversti savo naują lapą poilsio ir džiaugsmų kalendoriuje.

   Pasimatykime balandžio 29 - gegužės 1 dienomis!

Renginio programa: www.infoanyksciai.lt/naujiena/atidarymoprograma2023

Lankytinos Anykščių regiono vietos: https://www.infoanyksciai.lt/lankytinos-vietos

Skaniai pavalgysite: https://www.infoanyksciai.lt/maistas

Maloniai bluostą sudėsite: https://www.infoanyksciai.lt/apgyvendinimas

Anykščių gidai: https://anyksciugidai.lt   

 

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

Nuotrauka Manto Kristijono Kuliešiaus

 

 

Daugiau informacijos:

www.infoanyksciai.lt

Turizmo specialistė Paulina Šilinienė

Mob. tel. +370 600 17 833

El. p. tvic@infoanyksciai.lt

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •