Nelikite abejingi, tapkite globėjais ar įtėviais

Nelikite abejingi, tapkite globėjais ar įtėviais

Lietuva turi ambicingą tikslą iki 2020 metų šalyje neliks vaikų globos namų, visi vaikai augs šeimose, o jei savoje šeimoje augti negalės – juos globos tam pasirengę globėjai, rūpintojai arba vaikai bus įvaikinti.

Džiugu, kad atsiranda žmonių, kurie vaikus globoja ar įvaikina, tačiau tikrai yra nemažai apie tai pagalvojančių, bet neišdrįstančių priimti vaiką į šeimą. Nedrąsu, trūksta informacijos, baiminamasi kitų žmonių reakcijos.

Anykščiams labai reikia vaikų globėjų, rūpintojų ar galinčių vaikus įvaikinti šeimų. Asmenis, ketinančius globoti ar įsivaikinti vaiką, kviečiame kreiptis į Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių. Jums bus išsamiai papasakota apie globos, rūpybos ar įvaikinimo ypatumus, reikalavimus šiai kilniai socialinei misijai. Taip pat sužinosite apie Lietuvoje jau veikiančią naują vaikų globos formą – socialinius globotojus. Tai – naujas darbas, kuris atlyginamas ir finansiškai, ir morališkai.

Anykščių rajono socialinių paslaugų centre vyksta mokymai pagal Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių programą (GIMK). Mokymuose gali dalyvauti būsimi globėjai, rūpintojai ar įtėviai ir asmenys, kurių šeimose jau globojami vaikai. Mokymų metu specialistai mokys priimti socialiai nuskriaustą vaiką, suprasti jo poreikius, suteiks naudingų žinių, patars, kaip elgtis sudėtingose situacijose, sustiprins šeimų pasitikėjimą ir gebėjimus pasirūpinti tėvų globos netekusiais vaikais. Sąmoningi ir apgalvoti sprendimai apsaugos globojamus vaikus nuo naujo išsiskyrimo su šeima, o globėjus, rūpintojus ar įtėvius - nuo nesėkmių ir blogų patirčių. Mokymų trukmė – 10 savaičių, mokymai vyksta 1 kartą per savaitę po 3 akademines valandas.

Jei Jūs neabejingi tėvų globos netekusiems vaikams ir galite būti jų vedliais į laimingesnį gyvenimą, galite kreiptis:

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius

Ladigos g. 1, Anykščiai

Tel. (8 381)  52461, 8 698 09400

BĮ Anykščių rajono socialinių  paslaugų centras

Šaltupio g. 11, Anykščiai

Tel. /faks. (8 381)  43140

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •