JAUNIMO SAVANORIŠKA TARNYBA ANYKŠČIŲ RAJONE

JAUNIMO SAVANORIŠKA TARNYBA ANYKŠČIŲ RAJONE

❓KAS TAI:

   Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis (https://jrd.lt/savanoryste/jst) .

   JST programa - tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą - dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba užtikrina galimybę įgyti 0,25 stojamojo balo.

   Jaunimo asociacijos ,,Tau penki“ vadovas R. Bėliakas (asociacija Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įsakymu paskirta koordinuoti savanorišką tarnybą Anykščių rajone) kartu su savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatore (vyr. specialiste) I. Beresnevičiūte 2019 m. rugsėjo – spalio mėnesiais aplankė visas rajono mokyklas ir pristatė galimybę savanoriauti Anykščių rajone.

   Šiuo metu mūsų rajone yra 8 akredituotos savanorius priimančios organizacijos https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska. 7 iš jų pasirengusios priimti savanorius ilgalaikei 6 mėnesių JST:

Anykščių rajono socialinių paslaugų centras

Anykščių menų centras  

Anykščių r. savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka  

Anykščių r. Troškūnų K. Inčiūros gimnazija

Anykščių regioninio parko direkcija

Anykščių socialinės globos namai   (Svėdasų senelių globos namų ir Burbiškio grupinio gyvenimo namų filialai)  

Anykščių turizmo ir verslo informavimo centras

   Anykščių jaunimo darbo centras prie teritorinės Užimtumo tarnybos savanoriauti kviečia nuo 1 iki 3 mėnesių (https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska/anyksciu-jaunimo-darbo-centras).

   Pagal Jaunimo savanorišką tarnybą savanoriauja net 16 moksleivių, kurie pabaigę ilgalaikę      (6 mėn.) savanorišką tarnybą, turės galimybę stojant į bakalauro studijas gauti papildomą 0,25 balo dalį prie kaupiamojo balo. Tikimės, kad atsiras ir daugiau norinčių savanoriauti ir 2020 metais savanorių skaičius rajone dar labiau išaugs. Tad, jaunime, nepraleisk progos ir naudokis visomis tau suteikiamomis galimybėmis.

   Jei domiesi savanoryste ir norėtum ją išbandyti, planuok kitus metus ir nepražiopsok galimybės dalyvauti JAUNIMO SAVANORIŠKOJE TARNYBOJE.

❓KADA PRADŽIA:

   Iki  2020 m. sausio 15 d. vyksta  registracija į 2020 metų Jaunimo savanoriškos tarnybos programą .  Registracijos anketa - https://jst.jrd.lt/newCandidate 

   Dėmesio: primename, jog stojamojo balo formulė tvirtinama Lietuvos universitetų rektorių konferencijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kiekvienais metais lapkričio pabaigoje, tad sekite naujienas! 

   JST vyksta dviem srautais: pirmieji užsiregistravę jaunuoliai startuos 2020 m. sausio mėnesį, likę rezerviniame sąraše - liepos mėnesį.

❗SVARBU: Į programą kviečiami užsiregistravusieji IŠ EILĖS pagal registracijos laiką. Vietų skaičius savivaldybėje RIBOTAS.

   Tolimesnė eiga: užsiregistravusių jaunuolių kontaktai bus perduodami apskritį kuruojančios SVO (savanorišką veiklą organizuojančios) organizacijos mentoriams. Paaiškėjus konkurso rezultatams, SVO organizacijos Trišalės sutartys su priimančia organizacija ir savanorišką veiklą organizuojančia organizacija pasirašomos iki 2020 m. sausio 15 d.

   JST yra programa, turinti savitą struktūrą ir neatsiejamus komponentus - tai ne tik intensyvi tarnyba, tačiau ir reguliarūs susitikimai su mentoriumi (SVO organizacija), darbas bendrųjų kompetencijų lavinimo temomis, todėl savanoriška veikla, kuri vyko ne programos rėmuose, nesuteikia 0,25 stojamojo balo. Tik savanoriai, pasirašę trišalę sutartį su priimančia organizacija ir savanorišką veiklą organizuojančia organizacija ir kurių tarnybos valandų apskaita reguliariai pateikiama Jaunimo reikalų departamentui bei vyksta nuolatinis darbas su SVO mentoriumi(e), įgyja tam skirtą specialų pažymėjimą, kuris pateikiamas, kaip dokumentas suteikiantis stojamojo balo dedamąją. 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI: https://jrd.savanoryste/jst-d-u-k

Jeigu turi papildomų klausimų ar nerandi Tau tinkančios organizacijos - rašyk taupenki@gmail.com arba inga.beresneviciute@anyksciai.lt ir mes Tau padėsime. 

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •