Diegiama atskira maisto ir virtuvės atliekų surinkimo sistema

Diegiama atskira maisto ir virtuvės atliekų surinkimo sistema

   Nuo 2024 m. Lietuvoje (ne išimtis ir Anykščiuose) diegiama atskira maisto ir virtuvės atliekų surinkimo sistema. Gyventojai turės maisto / virtuvės atliekas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šią užduotį įgyvendinti visoms šalies savivaldybėms įpareigojo patvirtintas Valstybinis atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. planas, gyvenamosiose vietovėse, didesnėse nei 2000 gyventojų. Todėl atskiras maisto / virtuvės atliekų surinkimas Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje bus vykdomas tik Anykščių mieste. Utenos regione, taip pat ir Anykščiuose, maisto / virtuvės atliekos planuojamos rinkti kartu su žaliosiomis atliekomis. Tuo tikslu Anykščių rajono savivaldybės administracija 2023 m. Anykščių miesto individualių namų gyventojams nupirko 1900 vnt. 120 l talpos biologinėms (žaliosioms ir maisto / virtuvės) atliekoms rūšiuoti skirtus konteinerius. Šiuos konteinerius UAB Anykščių komunalinis ūkis planuoja išdalinti iki 2023 m. gruodžio 30 d. Šių konteinerių aptarnavimą planuojama pradėti 2024 m.

Apie dalinamų konteinerių aptarnavimo pradžią informuosime gyventojus papildomai.

Bioskaidžios (žaliosios ir maisto / virtuvės) atliekos, kurias bus galima mesti į konteinerį:

  1. Maisto ir virtuvės atliekos: vaisių ir daržovių liekanos, netinkami naudoti vaisiai ir daržovės, arbatžolės, arbatos pakeliai, kavos tirščiai ir jų filtrai, kiaušinių lukštai, riebalais ir kitais maisto produktais suteptas kartonas ir popierius, termiškai apdorotos daržovės ir vaisiai, popieriniai rankšluosčiai, servetėlės ir kt.
  2. Žaliąsios atliekos: nupjauta žolė, sugrėbti lapai, smulkios medžių ir krūmų genėjimo šakelės, kambarinės ir lauko gėlės, piktžolės, velėna (nupurčius žemių likučius), sodo ir daržo žaliosios atliekos, pjuvenos ir kitos malkų ruošimo atliekos (be sąšlavų priemaišų) ir kt.

Išsamias rūšiavimo rekomendacijas gyventojai gaus 2024 m. kartu su konteinerių aptarnavimo grafiku.

 

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •