Anykščiuose viešėjo Čekijos Respublikos ambasadorius

Anykščiuose viešėjo Čekijos Respublikos ambasadorius

    Rugsėjo 18 dieną Anykščiuose su oficialiu vizitu lankėsi Čekijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Vit Korselt, lydimas ambasados atstovės, vertėjos Lauros Vancevičienės.

    Savivaldybėje susitikimo metu buvo pristatyti Anykščiai, miesto bendradarbiavimas su Čekijos miestu Nepomuku. Įdomus sutapimas, kad 1996 m. būtent Čekijos ambasados Lietuvoje darbuotojai vienoje tautodailės darbų parodoje pamatė anykštėnų darbus, kuriuose buvo pavaizduotas Anykščių herbas su Šv. Jono Nepomuko atvaizdu. Čekai buvo nustebinti, kad Lietuvos miesto herbe atsirado jų šalies globėjo atvaizdas ir pasiūlė pradėti bendradarbiauti su Nepomuku – šio šventojo gimtuoju miestu.

    Ambasadorius prisipažino, kad tik pradėjęs kadenciją Lietuvoje, domėjosi čekų ir lietuvių literatūros temomis bei džiaugėsi Anykščių literatūrine tradicija. Savivaldybės vadovai pristatė Anykščių siekį tapti UNESCO literatūros miestu. 2014 metais Prahai buvo suteiktas šis literatūros miesto titulas, ambasada žadėjo tarpininkauti semiantis patirties iš Prahos literatūros projektų.

    Kultūrinę viešnagę ambasados delegacija simboliškai pradėjo apsilankymu pirmajame memorialiniame muziejuje Lietuvoje – Antano Baranausko klėtelėje. Džiugu, kad prie Klėtelės skambėjo

    Ambasadoriaus čekiškai skaitoma poema „Anykščių šilelis“. Viešnagę svečiai tęsė Siauruko muziejuje, kuriame eksponuojamas vienas įdomiausių čekiškų akcentų Anykščiuose – „Škoda“ gamykloje Pilzene pagamintas garvežys.

   Popietę ambasados delegacija dalyvavo fotografijų parodos „Olga Havlova (1933 1996)“, skirtos Čekijos Respublikos pirmajai poniai, ir Miroslavo Janeko filmo „Olga“ pristatyme Anykščių rajono Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Renginyje dalyvavo Jono Biliūno gimnazijos moksleiviai, Anykščių rajono socialinės srities darbuotojai, Trečiojo amžiaus universiteto atstovai. J. E. p. Vit Korselt prisipažino, kad dirbamas prezidento protokole asmeniškai pažinojo pirmąją šalies damą. Prisimindamas O. Havlovą, Ambasadorius sakė, kad ši moteris buvo ypatinga asmenybė. Ji pasižymėjo išmintimi, elegancija, puikiais diplomatiniais sugebėjimais ir kartu jautėsi atsakinga už visuomenės užribyje esančius, socialiai pažeidžiamus žmones. 1990 metais prezidento žmona įkūrė Gerosios valios komitetą – Olgos Havlovos labdaros fondą, kuris veikia iki šių dienų. Įdomus sutapimas, kad dabartinė šio fondo direktorė yra lietuvė Monika Granja-Kundrotaitė. Ambasadorius džiaugėsi, kad žymios Čekijos moters gyvenimo ir veiklos istorija pristatoma Anykščiuose. Delegacija aplankė Kalbų alėją Vyskupo skvere, kur anykštėnus ir miesto svečius nuo 2015-ųjų sveikina užrašas čekų kalba „Dobrý den“.

    Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis ambasados delegaciją lydėjo po Anykščių šv. Mato bažnyčią, apžvalgos aikštelę, Angelų muziejų. T. Tuskenis Ambasadoriui pristatė Angelų muziejaus projektą, kuriuo bus siekiama sukaupti pasaulio šalių profesionalių menininkų sukurtų angelų kolekciją.

    Viešnagę Anykščiuose delegacija baigė viešėdama Medžių lajų tako komplekse bei Anykščių menų inkubatoriuje. Ambasadorius prisipažino, kad pasaulyje matė įvairių menų inkubatorių, bet Anykščiuose veikiantis yra ypatingas ir labai įdomus.

     Atsisveikindamas su Anykščių vadovais Ambasadorius pasidžiaugė, kad šiandien sukanka lygiai metai nuo jo diplomatinės tarnybos Lietuvoje ir kad šią dieną jis sutinka Anykščiuose.

 

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •