Anykščių vaikų lopšelis – darželis „Žiogelis“ dalyvauja projekte „Aš judu ir tave kviečiu“

Anykščių vaikų lopšelis – darželis „Žiogelis“ dalyvauja projekte „Aš judu ir tave kviečiu“

   Anykščių vaikų  lopšelis – darželis ‚Žiogelis“ dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuotame 2020 m. Sporto rėmimo fondo projektų atrankos konkurse veiklos srityje „Fizinio aktyvumo veiklos, skatinančios fizinio aktyvumo plėtrą“ ir gavo finansavimą.         

   Nuo š. m. rugsėjo pirmos dienos darželyje dirba kūno kultūros mokytoja, gerai išmananti savo darbą, naudojanti šiuolaikines ugdymo priemones, nebijanti netradicinių ugdymo metodų, mokanti ir gebanti išradingai bendrauti su vaikais. Kūno kultūros mokytoja dirba kryptingai, planuotai, su visa darželio bendruomene. Kiekvieną dieną darželyje vedamos mankštos, joga, kūno kultūros pamokos vaikams. Visą rudenį vaikams buvo vedamos dviračių treniruotės lauke. Taip pat darželinukai mokosi krepšinio pagrindų: mokosi varytis kamuolį, perdavimus, mesti į krepšį ir t. t.   Stengiamės, kad ir darželio darbuotojai kryptingai įsitrauktų į sporto veiklas, vykdomas darželyje. Norime, kad įstaigos darbuotojai būtų sveiki ir darbingi, todėl 2 kartus per savaitę yra vedama joga, batutų užsiėmimai  suaugusiems.

   Džiaugiamės, kad laimėję projektą, galime atnaujinti ir savo sportinę bazę. Darželio sporto salėje ištiesta nauja danga (tatamis), nupirkta daug sporto priemonių – gimnastikos kilimėliai, gimnastikos lankai ir lazdos, krepšinio ir futbolo kamuoliai, krepšinio stovas, lankai, tinkleliai, sportinė apranga vaikams ir suaugusiems, batutai su rankenomis. Taip pat lauke bus pastatyti daugiafunkciniai lauko treniruokliai vaikams bei suaugusiems, įleidžiamas batutas, stovai dviračiams. Ypatingai vaikams patinka sportuoti ant batutų. Tai pati įdomiausia ir smagiausia veikla.

   Organizuojamoms sporto šventėms ir varžyboms yra nupirkti apdovanojimai - taurės ir medaliai, popierius diplomams.

  Mūsų auklėtiniai turės galimybę mokytis plaukti Anykščių baseine „Bangenis“, į kurį galės vykti net 40 kartų. Baseine vaikai mokysis plaukti, grūdinsis, džiaugsis kitais vandens teikiamais malonumais. Plaukti vaikus mokys profesionali plaukimo trenerė.

   Visi puikiai žinome, kad šiuolaikiniams vaikams trūksta judėjimo. Vaikai per daug laiko praleidžia prie technologijų. Mažai judant, nesivysto jų koordinacija, raumenys, motoriniai įgūdžiai ir vaikai nesugeba atlikti tokių paprastų judesių, kaip pašokti, peršokti, todėl vaikams būtina užsiimti aktyvia veikla. Tai gali būti ir jų pamėgti judrūs žaidimai kieme, važinėjimas riedučiais, dviračiu.

    Svarbu pratinti vaikus prie sporto jau nuo mažens, rodyti pavyzdį, sportuoti kartu su vaiku. Juk esama daug aktyvaus poilsio formų, kiekvienas gali pasirinkti sau ir savo vaikams priimtiniausią. Tėvams derėtų paaiškinti vaikui, kad sportas – gera ir naudinga laisvalaikio leidimo priemonė.

Tad būkime visi sveiki ir aktyvūs !!!

Projektas „Aš judu ir tave kviečiu“ yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

 

Projekto vadovo informacija

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •