Šventinė dovana bičiuliams – pluoštas nesenstančių tekstų

Šventinė dovana bičiuliams – pluoštas nesenstančių tekstų

   Pasitikdamas gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus parengė savitą dovaną savo bičiuliams, besidomintiems Muziejaus saugomais turtais. Šia dovana jau galima mėgautis visame pasaulyje, ją skaitant.

   Muziejaus interneto svetainėje www.baranauskas.lt ką tik buvo sukurta speciali skiltis www.baranauskas.lt/lt/left/leidiniai/muziejaus-leidiniai/zurnalas-anyksciai-/ , kurioje nuo šiol bus galima atrasti ir skaityti visus tekstus, kurie 1991–2003 m. buvo publikuoti Muziejaus leistame žurnale „Anykščiai : krašto kultūros istorijos puslapiai“.

   Per keturiolika metų buvo išleista dvidešimt žurnalo numerių. Juose leidinio redaktoriai Anykščių rajono garbės piliečiai Milda Telksnytė ir Vygandas Račkaitis sukaupė svarbiausias istorines žinias, kurias aktualu žinoti kiekvienam, laikančiam save tikru anykštėnu, šio krašto žmogumi.

   Leidinyje apstu straipsnių apie literatūros klasikus anykštėnus, todėl jo tekstai yra ir bus aktualūs ir mokytojams, ir mokiniams. Žurnalas išsamiai pasakojo apie Anykščių miesto kilmę ir istorinę raidą – juk visuomet savo lopšį verta pažinti. Iš žurnalo puslapių prabyla dešimtys anykštėnų, kurių gyvo balso jau seniai nebegirdime, savo pasakojimų jie jau niekuomet nebepapildys.

  Rengiant žurnalo turinio kelionę į pasaulį internetu, buvo sudarytas išsamus viso leidinių ciklo turinys. Kol kas jame galima savarankiškai ieškoti aktualių temų, vėliau į reikalingas publikacijas atves ir interneto paieškos sistemos.

   Spausdintų žurnalų tiražas jau išseko, leidiniai seniai pasklido ir ištirpo asmeninėse bibliotekose. Nuo šiol žurnalas gyvens internete ir dalinsis žiniomis su nauja skaitytojų karta.

 

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Foto – keletas žurnalų viršelių.

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •