Rašytojas prakalbins kovų liudininkus

Rašytojas prakalbins kovų liudininkus

   A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia prieš penkerius metus prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt lapkričio dienų Anykščiuose gyvens ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaups Ukrainos nuotykių romanų rašytojas 52 metų Andrijus Kokotiucha.

   Šiuolaikinės literatūros, grindžiamos istorijos paslaptimis, kūrėją į viešnagę Lietuvoje pakvietė Anykščių rajono Garbės ambasadorius Ukrainoje Virginijus Strolia, šiuo metu gyvenantis gimtinėje Anykščių krašte.

   Ką tik 90-ąją knygą parašęs ir išleidęs A. Kokotiucha šiuo metu yra vienas produktyviausių nuotykių žanro istorinės prozos kūrėjų Ukrainoje. Vaikams ir suaugusiesiems ukrainiečių ir rusų kalbomis rašantis kūrėjas dar žinomas ir kaip kino filmų scenarijų rašytojas, ir kaip aktyviai dirbantis žurnalistas.

   Ruošiantis rezidencijai Anykščiuose, su juo iš anksto buvo sutarta: jis atvyks tik su sąlyga, jei tikrai turės progų pabendrauti su XX a. vidurio laisvės kovų Lietuvoje liudininkais, prisiliesti prie seniai prabėgusio laiko per autentiškus prisiminimus ar išlikusius daiktus, tą tolstantį laiką liudijančius.

   Rezidento veiklų programą Muziejus parengė, bendradarbiaudamas su kitu anykštėnu – Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausiuoju istoriku Gintaru Vaičiūnu. Šiuo metu Vilniuje dirbantis Anykščių krašto pokario istorijos žinovas padės atverti solidaus amžiaus liudininkų namų duris, padės prabilti kartais skaudžiausiomis praeities temomis, kad prisiminimai ateityje atsispindėtų grožinės literatūros kūriniuose.

   Šalia susitikimų su vyresnės kartos anykštėnais rašytojas lankysis Anykščių rajono savivaldybėje, kur bendraus su rajono vadovais, susitiks su ukrainiečiais karo pabėgėliais, gyvenančiais Anykščių krašte, – savo knygų skaitytojais.

 

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Lapkričio 3-ąją po paros kelionės autobusu Anykščius pasiekęs ukrainiečių rašytojas A. Kokotiucha čia praleis dešimt dienų. T. Kontrimavičiaus nuotrauka.

 

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •