Kalbų alėją papuoš pasisveikinimas hebrajų kalba

Kalbų alėją papuoš pasisveikinimas hebrajų kalba

Kovo 1 d., 17.00 val., Vyskupo skvere esančią Kalbų alėją papildys dar vienas pasisveikinimas. Anykščiuose bus atidengta plytelė, sveikinsianti anykštėnus ir miesto svečius hebrajų kalba – שָׁלוֹם.
„Izraelio ambasados Lietuvoje ir Anykščių draugystė užsimezgė praėjusių metų pavasarį. Drauge jau spėjome įgyvendinti bendrų projektų, sulaukėme ir dovanos Anykščiams bei anykštėnams – jaunosios kartos Izraelio atlikėjo koncerto, ypatingas dėmesys skiriamas Anykščių rajono jaunimui. Džiaugiuosi, kad šią draugystę galėsime įamžinti ir Kalbų alėjoje“, - sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.
Anykščių rajono savivaldybės meras K. Tubis drauge su Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistais atsiliepė į Izraelio valstybės ambasadoriaus Lietuvoje Amir Maimon kvietimą prisidėti prie Lietuvos ir Izraelio draugystę įprasminančios ąžuolų giraitės „Izraelita“ sodinimo akcijos, kuri vyko 2017 m. balandžio 21 d.
Praėjusių metų gruodžio 8–11 d. koncertiniam turui į Lietuvą buvo atvykęs Izraelio atlikėjas Omer Netzer. Omer su grupe surengė 3 nemokamus koncertus, kuriuose pristatė naująjį albumą „Sweet Mistake“ (liet. Saldi klaida). Nemokamas koncertas taip pat vyko ir Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje.
Vasario 7 dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje A. Maimon, kuris susitiko su Anykščių rajono savivaldybės meru K. Tubiu, Anykščių Jono Biliūno, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų moksleiviais. Šio susitikimo tikslas buvo aptarti Izraelio ambasados Lietuvoje ir paties A. Maimon kovo 5–10 d. organizuojamos Lietuvos moksleivių kelionės į Izraelį detales. Dalyvauti šioje kelionėje ambasadorius jau kiek anksčiau pakvietė ir 8 Anykščių rajono moksleivius.
2013 m. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos atidarymo ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir bibliotekos direktorius Romas Kutka atidengė pirmąją marmurinę plokštelę su užrašu „Šviesa“. Vyskupo skvere esančią Kalbų alėją jau puošia plytelės lietuvių, prancūzų, gruzinų, norvegų, čekų, moldavų, estų, latvių ir japonų kalbomis.
Primename, kad šių metų vasario 22 d. Anykščiuose ir visoje Lietuvoje startavo kino projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Ši Izraelio ambasados iniciatyva subūrė daugiau kaip 20 Lietuvos miestų savivaldybių ir jų atstovaujamų kultūros organizacijų, ir pristato per 100 Izraelio kino seansų Lietuvos žmonėms. Pirmasis kino filmas Anykščiuose buvo parodytas vasario 22 d. Anykščių kultūros centre. Projekto filmai taip pat bus rodomi kovo 1, 8, 15 d. 18 val. ir kovo 24 d. 15 val. (taip pat Anykščių kultūros centre). Įėjimas – nemokamas.

Anykščių r. savivaldybės informacija

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •