Didiesiems Antanams šiemet dainuos Veronika Povilionienė

Didiesiems Antanams šiemet dainuos Veronika Povilionienė

   Tradiciją švęsti Antanines branginantis ir, prisitaikydamas prie kintančių karantino sąlygų, vis vien tęsiantis A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus šios šventės nepraleis ir šiemet. Šį sekmadienį, birželio 13-ąją, nuo 16 val., Rašytojų kalnelyje įspūdingai startuos vasaros savaitgalių ciklas. 

   Tradicinių literatūrinių Antaninių šventę, kasmet skiriamą Antanui Baranauskui ir Antanui Vienuoliui pagerbti, šiemet savo įspūdingu balsu ir repertuaru papuoš nacionalinės kultūros simboliu vadinama liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė.

   Anykščiuose jai talkins instrumentinio folkloro grupė „Ratilai“, aktyviai koncertuojanti jau 25-erius metus, per tą laiką surengusi per pustrečio tūkstančio koncertų, aplankiusi 17 šalių įvairiuose žemynuose. Kolektyve dabar groja keturių profesionalių muzikantų grupė, kuri mėgsta pasigirti tuo, jog neturi vadovo. „Ratilai“, paskutiniais metais išpopuliarėję ir televizijos laidose, stengiasi išlaikyti autentišką grojimo manierą, tačiau nevengia kūrybiškai interpretuoti – kiekvienas muzikantas turi savitą grojimo manierą, kurias apjungia ir paverčia darnia ir linksma muzika.

   Antaninių popietė su naujojo folkloro programa – pirmasis šių metų literatūrinių savaitgalių ciklo „Vasara be knygos“ renginys prie A. Baranausko klėtelės. Lietuvos kultūros tarybos ir Anykščių rajono savivaldybės remiamas Muziejaus sumanymas tęsis visą vasarą kone kiekvieną savaitgalį, nemokami ciklo renginiai bus skirti pačių įvairiausių pomėgių žiūrovams. Prie Klėtelės svečiuosis vaikų literatūros kūrėjai, aktoriai ir bardai, atvyks net Šiaulių dramos teatras su įspūdingu spektakliu.

   „Šiuos vasaros savaitgalių renginius skyrėme ir anykštėnams, kurie nepamiršta takelio į Antano Vienuolio sodybą, ir turistams, kurie savaitgaliais mūsų krašte ieško ne tik pramogų, bet ir jaudinančios, įsimintinos kultūrinės programos, vykstančios kaip tik jų viešnagės metu“, – taip vasaros savaitgalių ciklo idėją apibūdino Muziejaus direktorius Antanas Verbickas.

   Žinia apie tai, ką galima patirti Rašytojų kalnelyje artimiausią savaitgalį, sklis Anykščių krašto žiniasklaidos ir interneto šaltiniais, bus platinama šalia kitos turistams aktualios informacijos.

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Veronikos Povilionienės ir ją lydinčio kolektyvo „Ratilai“ dainos per Antanines atvers Rašytojų kalnelio vasarą. VŽM koliažas.

 

Vasaros savaitgalių ciklo afiša.

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •