Anykštėno Vaido Pupelio fotografijų paroda „Siaurukas Anykščių kraštovaizdyje“

Anykštėno Vaido Pupelio fotografijų paroda „Siaurukas Anykščių kraštovaizdyje“

   2021 m. rugsėjo 15–30 dienomis Seimo nario Tomo Tomilino iniciatyva Seimo II rūmų 1 aukšto galerijoje (prie kavinės) eksponuojama anykštėno Vaido Pupelio fotografijų paroda „Siaurukas Anykščių kraštovaizdyje“.

   Parodos pristatymo renginys vyks rugsėjo 21 d. 13.30 val.

   Anykštėnas Vaidas Pupelis (44 m.) – fotografas mėgėjas, tačiau jo nuotraukos jau kone dešimtmetį reprezentuoja Anykščius, gražiausiais rakursais atskleisdamos istorijos ir kultūros paveldu tapusį siaurąjį geležinkelį.

   Senoji stotis, bėgių vingiai, dūmu paženklintas traukinukas, prie jo prigludusi gamtos žaluma ar metų laikams paklūstančios Anykščių apylinkės – tai dažniausiai į V. Pupelio fotoobjektyvą patenkantys „herojai“. Jie pasakoja ir apie viešojoje įstaigoje „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dirbančio fotografo kasdienybę, kur pirmiausiai ir krypsta anykštėno žvilgsnis.

   Itin santūriai pomėgį linkęs apibūdinti V. Pupelis kaskart primena, kad nelaiko savęs menininku. Jis yra prasitaręs, kad fotografuoti pradėjo visai neseniai – būdamas bene trisdešimties. Mat pirmasis fotoaparatas į jo  namus pateko visai atsitiktinai – kaip nemokamas priedas prie perkamo naujo televizoriaus. Dabar fotografas turi kelis profesionalius fotoaparatus, tačiau nevengia sustabdyti svarbią akimirką ir telefonu.

   Anykštėnas neskaičiuoja, kiek sukaupė sėkmingų kadrų, bet visus juos saugo laikmenose ir kartais pagalvoja apie autorinį fotoalbumą: gausėja unikalių gamtos vaizdų, turtinga naktinių miesto vaizdų kolekcija. Tačiau pats jis to niekuomet nedarys, kuklus kūrėjas savo iniciatyva net ir nuotraukų parodų nerengia.

   Paroda organizuojama kartu su VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“

Daugiau informacijos:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. asmark@lrs.lt

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •