TARPTAUTINIAME ISTORIJOS IR KULTŪROS FESTIVALYJE LATVIJOJE DALYVAVO IR ANYKŠTĖNAI

TARPTAUTINIAME ISTORIJOS IR KULTŪROS FESTIVALYJE LATVIJOJE DALYVAVO IR ANYKŠTĖNAI

    Birželio 22 dieną seniausiame Latvijos mieste – Ludzoje – ant Jurizdikos piliakalnio, tarp Didžiojo ir Mažojo Ludzos ežerų, viduramžių pilies griuvėsių apsuptyje, vyko tarptautinis istorijos ir kultūros festivalis “Sābri” (latv. „Kaimynai“). Festivalis organizuotas įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą Nr. ENI-LLB-1-016 „Kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų įgūdžių išsaugojimas ir skatinimas“ / BELLA CULTURE. Šiame projekte dalyvauja ir Anykščių rajono savivaldybės administracija, todėl “Sābri” festivalyje savo kraštą pristatė ir anykštėnai.

    Šventėje savo amatus demonstravo bei kulinarinio paveldo patiekalais vaišino festivalio šeimininkai latviai, svečiai iš Baltarusijos bei Lietuvos. Anykščių kraštą garsino 9 meistrai. Arklio muziejaus muziejininkė Nijolė Kačkuvienė pristatė naminę duoną, kurios skonis abejingų nepaliko. Aukštaitiškos virtuvės vertybėmis – blynais su bulvių bei raugintų kopūstų dažiniais – vaišino bei šių patiekalų ruošimo subtilybes demonstravo Irena Adomonienė. Ramūnas Daugelavičius dalinosi gardžiosios lietuviškos gilių kavos paruošimo technika. Visi norintieji turėjo galimybę čia pat paragauti šios unikalios kavos. Burnoje tirpstančiais desertais: šakočiais ir sausainiais – grybukais,  vaišino Aurelija Dūdėnienė, o gardžiuosius obuolių sūrius bei sveikuoliškus traškučius iš obuolių ir kriaušių pristatė Mindaugas Balčiūnas. Anykščiai garsėja ne tik kulinarinio paveldo atstovų gausa, bet ir talentingais menininkais, senųjų tradicinių amatų žinovais. Ypač daug dėmesio susilaukė debeikiečių – Jūratės Zavišienės ir Dalios Linartienės – amatų demonstravimas. Jūratė vilną verpė autentišku aukštaitišku verpimo rateliu, o Dalia iš vilnos „šlapiuoju“ būdu vėlė kepuraitę ir kitus gaminius. Įdomius ir išskirtinius darbus pristatė VšĮ „Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje“ reziduojančios menininkės: keramikė Lina Timukaitė bei kartonažo specialistė Rasa Strumilienė.

    Istorinio-kultūrinio festivalio akcentas – ansamblių iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasirodymai bei šių šalių tautinių kostiumų pristatymai. Kartu su Anykščių meistrais į Latviją vyko  ir Lietuvai atstovavo Regina Stumburienė ir jos vadovaujamas folkloro ansamblis „Valaukis“. Ansamblis svečiams ne tik dovanojo įspūdingą pasirodymą, bet ir dalyvavo pristatant Aukštaitijos krašto tautinius kostiumus. Viena iš „Valaukio“ pasirodymo dalių – nuometo rišimas skambant liaudies dainai. Šis prasmingas pasirodymas, kurio metu buvo galima susipažinti su lietuvių liaudies tradicijomis, ypač sužavėjo žiūrovus. Kostiumų pristatyme dalyvavo ir Jūratė Zavišienė bei Dalia Linartienė. Moterys dėvėjo tautinius kostiumus, kuriuos Anykščių rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama projektą BELLA CULTURE, įsigijo už Europos Sąjungos lėšas.

    Festivalis “Sābri” – pirmasis iš keturių istorijos ir kultūros festivalių, organizuojamų įgyvendinant projektą Nr. ENI-LLB-1-016 „Kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų įgūdžių išsaugojimas ir skatinimas“. Antrasis festivalis įvyks Anykščiuose jau šį rudenį. 

Plačiau apie projektą skaitykite čia: https://www.anyksciai.lt/naujienos/kulinarinio-paveldo-ir-tradiciniu-amatu-igudziu-issaugojimas-ir-skatinimas-bella-kultura/4171

Šį Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Šio straipsnio turinys priklauso Anykščių rajono savivaldybės administracijai ir neatspindi oficialios Europos Sąjungos nuomonės.

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •