Kontaktai:  
J.Biliūno g. 23, LT-29111 Anykščiai
Juridinių asmenų registras.
Kodas 188774637
Tel. (8 381) 58035,
faks. (8 381) 58088
El. paštas
info@anyksciai.lt
s
bck
2018 kovas
fow

s

Renginių kalendorius
P
A
T
K
P
Š
S
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi
s

*print*Naujienos

2017-11-30

Prasideda Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS

Lapkričio 30-gruodžio 2 dienomis Anykščiuose vyks pirmasis Lietuvoje tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS. Festivalio renginiai pasklis po visas Anykščių miesto kultūros erdves.

Dvi dienas truksiančiuose praktiniuose pasakojimo metodo mokymuose Village pasakojimo centro vadovė Claire McDade iš Škotijos, pasidalins centro patirtimi dirbant su šeimomis ir skirtingo amžiaus vaikų grupėmis, socialinės srities projektų pavyzdžiais. Vyks pasakojimo metodo taikymo dirbtuvės „Pasakojimo metodas socialiniam pokyčiui ir „Pasakojimas vaikams“. Dviejų dienų mokymus užbaigs konferencija „Pasakojimo menas šiandienai“.

Vakarais žiūrovus pakviesime į du išskirtinius pasakojimo šou Anykščių kultūros centre:

-                             lapkričio 30 d. stebėsime pasakotojų Raphael Rodan ir Sahand Sahebdivani pasirodymą. Jų istorija Iranas prieš Izraelį“ apjungia klasikinius Izraelio ir Irano pasakojimus su asmeninėmis pasakotojų istorijomis. Pasakojimas neria į atlikėjų praeitį, jų kultūras ir į jų šalių priešiškumo viena kitai kilmę.

-                             gruodžio 2 d. pakviesime į pasakojimo šou Ugnis šiauriniame danguje: suomių epas“. Vienas geriausių Jungtinės Karalystės pasakotojų Nick Hennessey ir trys virtuoziški muzikantai iš Suomijos dainomis, nuotykiais ir istorijomis iš „Kalevalos“ atgaivins dviejų tūkstančių metų senumo istorijas, magiškai pasitelkdami originalius pokštus ir kerinčią muziką.

Festivalį papuoš jaukus atidarymo vakaras „Oi, ir nukrito kibirkštėlė“ Antano Vienuolio-Žukausko name-muziejuje. Šio vakaro metu dokumentinės prozos kūrėjas, anykštėnas rašytojas Rimantas Vanagas pasakos anykštėnų istorijas programoje „Anykščių fenomenas“. Pasakotoja Gražina Kadžytė perkels Antano Vienuolio legendą „Šventavartės aukuro atšvaitai“ į tradicinio pasakojimo stilių. O jaunosios kartos profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė pasidalins asmenine patirtimi grįstu šiuolaikinio pasakojimo pasirodymu „Emigravau netyčia, mama“.

Etnobare Anykščiuose atviro mikrofono principu organizuojamas pasakojimo vakaras pakvies visus, kas nori ne tik klausytis tradicinių ir šiuolaikinių, vietinių ir užjūrio istorijų, bet ir patys istoriją papasakoti ar pasaką pasekti.

Šeimas ir vaikus pradžiugins „Pasakojo“ renginiai Angelų muziejuje ir Anykščių viešojoje bibliotekoje. Mūsų laukia keistų nutikimų kelionė po Pietų Ameriką interaktyvioje muzikinėje pasakoje Kaip Adomas raudonoje dykumoje grojančio fakelo ieškojo“ su pasakotoju, vokalistu bei armonikieriumi Adomu Koreniuku. Su pasakotoja Milda Varnauskaite žaisime pasakojimo dirbtuvėse Už devynių marių“.  Pasakotoja, folkloro tyrėja ir etnologė Gražina Kadžytė pakvies šeimas kartu pinti Advento vainiką iš sakmių ir pasakų apie pasaulio bei gyvūnų sutvėrimą ir žmonių sambūvio principus. Užsuksime į Slibinariumą“, mitinių būtybių dirbtuves su pasakotoja Daiva Ivanauskaite.  Menininkė Lina Timukaitė popierinių pasakų personažų gaminti pakvies į popierinių karpinių dirbtuvėles Išsibarsčiusios istorijos.

Žodinis pasakojimas – pasaulyje naujai atgyjanti meno forma, kuri patraukli tiek scenos menų, tiek folkloro, mitologijos, autorinės literatūros ir net kino mylėtojams. Pasakojimas, kaip viena seniausių kūrybinės raiškos tradicijų, šiuo metu atranda naują prasmingą vietą šiuolaikinėje modernių technologijų visuomenėje. Žiūrovus jaudina šmaikštūs ir nuoširdūs pasakojimo pasirodymai, stebina įspūdingi pasakojimo šou. Pasakojimo metodas sėkmingai taikomas kultūrinėje ir socialinėje plotmėje, edukacijoje, psichologijoje, o taip pat versle.

Daugiau informacijos apie Festivalį rasite Facebook paskyroje įvedę: pasakojimofestivalisSEKAS arba paspaudę nuorodą: https://www.facebook.com/pasakojimofestivalisSEKAS/

Bilietus platina bilietai.lt. Juos įsigyti galite internetu: www.bilietai.lt, kitose bilietai.lt kasose, tarp jų ir Anykščių MAXIMOJE, informacijos skyriuje (A.Baranausko a. 4); bilietus į pasakojimo šou ir Festivalio abonementą galite įsigyti Anykščių kultūros centro kasoje. Norėdami dalyvauti Pasakojo veiklose, paskubėkite registruotis el. paštu: pasakojis@gmail.com, nes vietos greitai užsipildys.

 

Festivalį organizuoja Pasaulio anykštėnų bendrija.

Festivalį remia: Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ ir Europos pasakojimo federacija.

 

Festivalio organizatorių informacija 

s