Kalėdų rezidencija 2021

MENO MOKYKLOS MOKINIŲ PASIRODYMAI KALĖDŲ REZIDENCIJOS METU

   Gruodžio 6 d. – sausio 2 d. Tilto gatvės komplekso pastatuose  Anykščių meno mokykla organizuos parodas, koncertus, atviras pamokas.  

   P. Čižo klėtelėje (Tilto g. 3) darbo dienomis vyks mokinių ir mokytojų tradiciniai kalėdiniai koncertai. Savaitgaliais pasirodymus rengs buvę mokyklos mokiniai, pasirinkę muziko kelią.

   Stikliniame priestate (Tilto g. 2) darbo dienomis  vyks atviros tapybos, grafikos, tekstilės, skulptūros pamokos Kalėdų tematika. Dalyvaus dailės mokytojai ir mokiniai.  Savaitgaliais bus eksponuojamos mokinių darbų parodos.

   Tilto gatvės komplekso 1 pastate (Tilto g. 1) darbo dienomis bus eksponuojamos profesionalių dailininkų darbų parodos. Savaitgaliais vyks  susitikimai su autoriais.


KALĖDŲ REZIDENCIJOS ATIDARYMAS ANYKŠČIUOSE – GRUODŽIO 4 DIENĄ

 

   Švenčių laukimo maratonas Anykščiuose prasidės ne tik iškilmingai, bet ir angeliškai. Pirmą kartą kelius į miestą nušvies angelai: Anykščiuose bus įžiebtos net aštuonios, angelais dabintos eglutės! Taip pat jau trečius metus iš eilės Anykščiuose duris atvers ir Kalėdų senelio rezidencija.

   Gruodžio 4 d., prie Anykščių kultūros centro, visų anykštėnų ir miesto svečių lauks įspūdingas renginys. Čia nuo 10 val. ryto šurmuliuos jauki kalėdinė mugė, o 17 val., sužibus kalėdinei eglei, įvyks ir Rock and Rollo grupės „Marabu Band“ koncertas bei Kauno valstybinio lėlių teatro pasirodymas.

   Įžiebus pagrindinę  kalėdinę eglę, visas miestas nušvis – šventinę nuotaiką kurs švytintys angelai, eglučių kompozicijos, bei įspūdinga Kalėdų senelio rezidencija, kuri įsikurs Istorijų dvarelyje, Paupio g. 10. Iki pat sausio 6 d. visi vaikučiai galės gyvai susitikti su pačiu tikriausiu Kalėdų seneliu, veiks kalėdinis paštas, šešėlių teatro kūrybinės dirbtuvės, o pats senelis netgi parašys Jūsų vaikui laišką!

  Kalėdinė mugė miestelėnus ir svečius džiugins net du kartus – gruodžio 4–5 dienomis bei gruodžio 21–23 dienomis. Čia galėsite sušilti gurkšnodami karštus gėrimus, užkąsti, įsigyti skanumynų bei kalėdinių dovanėlių artimiesiems.

   Susitikime jau gruodžio 4 dieną Anykščiuose – švytinčių angelų mieste!


PUOŠKIME NAMUS IR ĮSTAIGAS!

 

   Kur mieste slepiasi Kalėdos?! Išpuoštoje aikštėje, skvere, praeivių šypsenose ir spindinčiose miesto vitrinose! Šiluma ir jaukumu dvelkiančios šventinės kavinių, parduotuvių, įstaigų vitrinos ne tik kuria ypatingą nuotaiką, bet ir keičia miesto veidą. Akimirksniu pajunti artėjančių švenčių džiugesį.

   Anykščiai kviečia gyventojus, verslo, švietimo, kultūros bendruomenes šiais metais susivienyti gražiam ir prasmingam tikslui – puoštis ir skleisti gerąją Kalėdų žinią – anykštėnams ir miesto svečiams dovanoti šviesą ir didžiųjų švenčių laukimo džiaugsmą, kuris ir yra tikroji Kalėdų prasmė. Puoškime namus, darbovietes, ugdymo įstaigas. Lai namuose, languose, vitrinose, kiemuose sušvinta angelai!

Tegul švyti kalėdiniai Anykščiai, tegul šypsosi žmonės ir angelai!


Anykščiai kalėdinę pasaką seks visą mėnesį – pirmieji žiemos švenčių laukimo renginiai kvies jau gruodžio 4 d.

(renginių programa)

 

Anykščiai jau netrukus pradės spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – miestas artimiausiu metu bus puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies vos už poros savaičių.

Šiais metais šventinės erdvės bus itin puošnios – kaip ir kasmet, gruodį angelais spindinčios Kalėdų rezidencijos miestu tapsiantys Anykščiai kvies visus atvykti ir gražiausias žiemos šventes pasitikti Anykščiuose. O šventiniu laikotarpiu veiklų išties nestigs – kalėdiniai renginiai vilios visą gruodį.

Pirmąjį žiemos šeštadienį, gruodžio 4 d. 17 val., visu grožiu suspindės Anykščių miesto eglė, kuri bus išskirtinė, ne mažiau žavesio miestui suteiks ir šalia Šventosios upės, Tilto g. komplekso terasoje įžiebtos 7 eglės. Miestą apgaubę angelai suteiks nepamirštamų akimirkų, jaukumo ir dovanos nepamirštamą laiką belaukiant didžiųjų metų švenčių.

Kalėdų rezidencija 2021

 


Anykščiai – spindinčių angelų miestas

   Nors iki didžiųjų metų švenčių liko kiek daugiau nei mėnuo, kalėdinė nuotaika po truputį skinasi kelią į žmonių širdis. Anykščiai gruodžio 4 d. taps Kalėdų pasakų miestu, o kalėdinį džiaugsmą kurs ne tik dovanodami netikėtumus, bet ir kvies bendruomenę šventes pasitikti keliaujant į angelų apsuptą Kalėdų rezidenciją.

Miestą lydi kultūros angelai

   Išskirtiniai renginiai, ryškios ir įdomios edukacinės programos šeimai ir vaikams, kelionės šventiniu šviečiančiu traukinuku ir Siauruku lydint nykštukams, žėrinti pagrindinė eglė miesto centre ir eglių kompozicija Šventosios upės pakrantėje, kurių viršūnėse sužibs angelai, Tilto gatvės komplekse įsikurs ir savo pasirodymus dovanos Anykščių meno mokyklos mokiniai, pasivaikščiojimai spindinčių angelų mieste – kas gali būti įspūdingiau laukiant gražiausių žiemos švenčių? Būtent tokį ypatingą švenčių laukimą, šiltus jausmus sukurs užburianti Kalėdų rezidencija ir šios rezidencijos šeimininkas Kalėdų senelis.

„Dar vieni sudėtingi, išbandymų kupini metai, tačiau jie išmokė mus prisitaikyti prie situacijos ir nuolat ieškoti naujų sprendimų. Praėjusiais metais švenčių laukimas buvo kupinas nežinios, tačiau šiais metais šventes pasitiksime turėdami daugiau vilties. Gruodžio 4 d. Anykščiuose sužibs 8 eglės. Tradiciškai pagrindinę eglę matysime aikštėje prie kultūros centro, tačiau naujai nušvis septynių eglių kompozicija Tilto g. komplekse esančioje terasoje ant Šventosios upės kranto. Viliuosi miestą apgaubsiantys angelai primins kalėdinio laikotarpio esmę – kurti gėrį, grožį ir dalintis juo su šalia esančiais ir visai nepažįstamais žmonėmis...“, – kalbėjo Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.

   Šių metų Anykščių miesto Kalėdų laiko šventinio papuošimo idėja – jaukus, lakoniškas, mielas ir angeliškas miestas. Visos puošybinės dekoracijos bus orientuotos į šią tematiką. Konkursą šventinio papuošimo įgyvendinimui laimėjo UAB „RDS1”.

Šviesų bus daugiau

   Puošiama ne tik pagrindinė Anykščių miesto eglė, tradiciškai stovinti priešais Anykščių kultūros centrą, bet ir kitos miesto erdvės. Šiais metais bus galima išvysti naujų papuoštų erdvių ir dar nematytų dekoracijų.

Kas naujo?

   Kalėdų rezidencijos laikotarpiu mieste įvairiose erdvėse, netikėčiausiose vietose įsikurs angelai.  Ten, šalia Šventosios upės esančiai teritorijai, planuojama septynių eglių kompozicija, kurių kiekvienos viršūnėje gruodžio 4 d. sužibs angelai. Pasikeis pagrindinio tilto šventinės instaliacijos. Naujomis dekoracijomis pasipuoš Anykščių senamiesčio Sinagogos ir Daukanto gatvelių įėjimai. A. Baranausko aikštė pasipildys ant medžių įrengtomis šviečiančiomis instaliacijomis.

„Šiemet buvo nuspręsta visas dekoracijas įsigyti, o ne nuomoti. Nors yra ir kitų nuomonių, kad atsibosta tie patys papuošimai, tačiau įsigijus ne vienerius metus bus galima plėsti ir puošti kad ir su tais pačiais puošybiniais elementais, bet ir atokesnius, niekad nepuošiamus miesto kampelius”, – sakė architektė Daiva Gasiūnienė.

 

Organizatorių informacija


Prekybininkų mugė vyks ir paslaugos bus teikiamos Anykščių miesto centrinėje dalyje, prekybos vietos pažymėtos pridedamame brėžinyje:

Mugėje bus prekiaujama maisto produktais bei kulinarinio paveldo gaminiais, tautinio paveldo produktais, tradiciniais gaminiais, tautodailės ir dailiųjų amatų gaminiais;

Mugė vyks 2021 m. gruodžio 4–5 d.  nuo 10.00 val. iki 21.00 val.

Mugė vyks 2021 m. gruodžio 21–23  d.  nuo 10.00 val. iki 21.00 val.   

PREKYBININKAI TURI TURĖTI BALTOS SPALVOS PREKYBINĘ PALAPINĘ, kuri negali turėti užrašų ar kitos papildomos reklamos bei ženklų, išmatavimai 3x3 m.

Registracijos pradžia nuo 2021 m. lapkričio 16 d. iki lapkričio 19 d. (įskaitytinai), 17 val.

Registracija gali būti atšaukta arba keistis aplinkybės, vadovaujantis LR Vyriausybės nutarimais ir LR sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo priimtais sprendimais bei Anykščių rajono savivaldybės sprendimais.

Prekybininkai, pageidaujantys prekiauti mugėje renginyje, privalo:

  1. Elektroniniu paštu rita.visockiene@anyksciai.lt (temos skiltyje parašant žodį „Kalėdų MUGĖ“) pateikti užpildytą paraišką ir papildomus dokumentus, leidimui prekiauti ar teikti paslaugas. Būtina paraiškoje nurodyti kontaktinį asmenį bei jo el. pašto adresą ir telefono numerį bei nurodyti dieną ar dienas, kada ketinate vykdyti prekybą.

            1.1. Su paraiška pateikiami dokumentai:

            1.1.1. įmonės registracijos patvirtinimas arba galiojančio verslo liudijimo / individualios veiklos pažymos kopija;

            1.1.2. tautodailininko pažymėjimo ir (arba) tautinio paveldo sertifikato (prie paraiškos pridedant gaminių, kuriais bus prekiaujama, nuotraukas) kopija;

1.1.3. prekybininkams maisto produktais būtina pateikti ir Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo kopiją;

1.1.4. prekybininkams  prekiausiantiems alkoholiniais gėrimais (iki 7,5 proc. stiprumo) būtina pateikti paraišką vienkartinei licencijai gauti ir įmonei išduotos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais patvirtintą kopiją. Paraišką vienkartinei licencijai gauti pateikti adresu J. Biliūno g. 23, Anykščiai (102 kab.) arba siųsti el. paštu info@anyksciai.lt  ar faksu (8 381) 5 80 88.

  1. Prekybininkams, pateikusiems tinkamai užpildytas paraiškas leidimui gauti su visais pridedamais dokumentais, jų nurodytu elektroniniu paštu bus išsiųsti pranešimai apie registracijos patvirtinimą. Patvirtinimai siunčiami tik tiems dalyviams, kuriems bus suteikiama prekybos vieta.
  2. Prekybininkai, gavę patvirtinimą per 2 dienas nuo registracijos patvirtinimo, elektroniniu paštu rita.visockiene@anyksciai.lt turi pateikti apmokėjimą įrodantį dokumentą (banko išrašą ar pan.). Temos skiltyje parašant žodį „MUGĖ. APMOKĖJIMAS“). Jeigu prekybininko pavadinimas ar vardas, pavardė nesutampa su paraiškoje nurodytu, prašome parašyti, už kurį juridinį ar fizinį asmenį yra apmokėjimas. Jeigu prekybininkas per nustatytą laiką nepateikia apmokėjimą pagrindžiančio dokumento, jis gali būti išbrauktas iš registracijos sąrašo, vietoje jo registruojant kitą dalyvį.

 

Už vienkartinio leidimo prekiauti išdavimą mokamas rinkliavos mokestis:

Gavėjas:                      Anykščių rajono savivaldybė, J. Biliūno g.23, Anykščiai

                                    Bankas AB Šiaulių bankas

Banko kodas 7182

Banko atsiskaitomoji sąskaita  LT 43 7182 1000 0013 0647

           

  1. APMOKĖJIMAS:

 4.1. Tautodailininkai, amatininkai ir kt. juridiniai bei fiziniai asmenys moka – 20 Eur rinkliavą už 1 dieną (už vieną (ne didesnę 3x3 m) prekybinę vietą);

             4.2.  Prekiautojai maisto produktais, vaisiais ir daržovėmis (išskyrus karštus užkandžius ir patiekalus) – 40 Eur rinkliavą už 1 dieną (už vieną (ne didesnę 3x3 m) prekybinę vietą); 

            4.3. Prekiautojai alumi, alaus mišiniais – 80 Eur rinkliavą už 1 dieną (už vieną (ne didesnę 3x3 m) prekybinę vietą);

            4.4. Prekiautojai karštais užkandžiais ir patiekalais – 150 Eur rinkliavą už 1 dieną (už vieną prekybinę vietą 3x9 m);

4.5. Prekybininkai, prekiausiantys alkoholiniais gėrimais (iki 7,5 proc. stiprumo) – 17 Eur rinkliavą už vienkartinės licencijos verstis mažmenine prekyba natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procentų, masiniuose renginiuose ir mugėse, išdavimą į Valstybinės mokesčių inspekcijos (kodas 188659752) sąskaitą Nr. LT247300010112394300, įmokos kodas 52334

Informacija prekybininkams ar paslaugų teikėjams:

- atvykti į renginį ne vėliau 9.30 val.

- elektros energija nebus tiekiama, prekiautojai ir paslaugų teikėjai generatoriais privalo pasirūpinti patys.

Telefonai pasiteiravimui: 8 614  47 676, 8 600 13 688.

 

 

 

 

KALĖDŲ REZIDENCIJOS RĖMĖJAI

Rokiškio verslo klubas

Informacinis rėmėjas – Laikraštis „Anykšta" ir naujienų portalas www.anyksta.lt 

© 2017 Anykščių savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
  •